DünyaHaberlerİranOrtadoğu

Dünya’dan İnkîlab’a tebrik mesajları

İslam inkılabının 30. zafer yıldönümü eşiğinde, dünyanın muhtelif bölgelerinde farklı etkinlikler düzenlenirken, dünya siyasetçileri de, İslam İnkılabının zafer yıldönümü için tebrik mesajları yayınlıyor.

Kongo dışişleri bakanı Basile İKOUEBE, İslami İran dışişleri bakanı Menuçehr Mutteki’ye İslam inkılabının zafer yıldönümü münasebetiyle tebrik mesajı göndererek, İran halkı ve hükümetinin inkılabçı hedeflerine ulaşması ve başarılarının devamı dileklerini bildirdi.

Ürdün İslami Emel Cephesi liderlerinden Nebil el’Kufhi el’Alem televizyonuna yaptığı açıklamada, İran İslam cumhuriyetinin, Amerika ve Siyonist rejim İsrail’in Ortadoğu’daki projelerine karşı koyduğunu belirterek, İran İslam inkılabı, İslam ve Arap dünyasında İslami uyanışa yol açtığını söyledi.

Pakistan senato üyelerinden Kevser Firdevsi, İran İslam inkılabının, ilmi ve kültürel sahada derin değişimlere yol açtığını dile getirdi.

Azerbaycan‘ın başkenti Baku’de kültürel şahsiyetlerden Alşin Mustafaof ise rahmeti İmam Humeyni’nin önderliğinde gerçekleşen İslam inkılabının dünya emperyalizmine karşı mücadelede bir örnek olduğunu söyledi.

Tacikistan‘da, akademik ve ilmi şahsiyetlerin katıldığı, İslam inkılabının zafer yıldönümü töreninde konuşan İslami İran’ın, Tacikistan büyükelçisi Ali Asger Şirdost, düşmanların komplolarına işaretle, ” düşmanların bütün komplolarına rağmen, hiçbir ülke İran’ın bağımsızlık ve özgürlük yolundaki gücünü yok edemedi diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (3) içerik yüklenmiştir.