AsyaHaberler

Dünya’dan Suudi Arabistan’a kınama

Canada’nın Montreal kenti İslami merkezinin kurucusu Suudi Arabistan’ın Yemen aleyhindeki saldırılarını kınadı.

Nebil Abbas, Müslümanlarla Arapların gerçek itibarının Gazze’de Siyonist düşmanla mücadelelerine bağlı olduğu ve bu nedenle de Suudi Arabistan’ın kuzey Yemen’de Saade ‘de savaş cephesi açarak Müslüman kardeşlerinin kanını akıtmasının hayretle karşıladığını söyledi.

Canada Sherbrooke üniversitesi siyasi ilimler profesörü Sami Avun Yemen sorunun hükümetin müsamahakar davranması gibi iç boyutlara sahip olduğunu söyledi.

Avun Yemen hükümetinin ülkesinin kuzeyindeki halka savaş açmasının tüm Fars körfezi ve Arap ülkelerini kapsayacak krize neden olacağını söyledi. Suudi Arabistan ordusu ise Sana hükümetini desteklemek yönünde kuzey Yemen halkına karşı doğrudan savaşa girmiş bulunuyor.

Bu arada Suudi Arabistan kara kuvvetleri El-Husi Müslümanlarıyla savaşta başarı sağlayamazken Suudi savaş uçakları yerleşim bölgeleri, okullar ve hastaneleri hedef alarak yüzlerce masum çocuk ve kadını bombalıyor. Suudi Arabistan bu saldırılarda fosforlu bombalar da kullandı. Bu savaş sonucu 200 bin yemenli evsiz barksız kaldı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.