HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

Dünyaya egemen düzenin sonu geldi

Dünyaya hakim düzenin sonuna yaklaşıldığına işaret eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, 300 yıl dünyaya hakim olanlara, yeni imajla yeniden milletlere dayatmasına izin vermemek gerektiğini belirtti.

Ekvador Meclis Başkanı ile görüşen Ahmedinecad ayrımcı düzenin çıkmaza girmesiyle dünyanın yeni bir düzene ihtiyaç duyduğuna işaret ederek “mevcut düzen milletlerin menfaatleri karşısında bulunuyor ve bağımsız milletlerin ilerlemesi için engel oluşturuyor. İnsani ve adil düzenlerle değişmesi gerekir” dedi.

İran ve Ekvador milletleri arasında kardeşlik duygusunun olduğuna ve iki ülke yetkililerinin yeni düzenin sağlanmasındaki önemine işaret eden Ahmedinecad “İran ve Ekvador iki devrimci millet ve devlettir. İki ülke arasındaki ilişkiler sadece ikili ilişkilerle sınırlı değil. İran uluslar arası iş birliğini geliştirmeyi amaçlıyor. İkili ve uluslar arası iş birliğin güçlenmesi doğrultusunda İran ve Ekvador arasındaki yapıcı girişimler ve ilerlemelerden kaygı duyanlar hiç şüphesiz iki ülke milletinin iradesi karşısında yenilecek” dedi.

Ekvador Meclis Başkanı da iki ülkenin emperyalizm ile mücadele ve haklarını elde etme yolunda aynı cephede yer aldığını ve uluslar arası arenada ortak hedefleri takip ettiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (18) içerik yüklenmiştir.