AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Durban zirvesi siyonist rejimi Avrupa’da inzivaya itmiştir

İslam Şura Meclis Başkan Yardımcısı mecliste yaptığı konuşmada şu açıklamada bulundu: İsviçre devleti ve Cumhurbaşkanının övülecek tutum sergilemesi ve Siyonist rejimin aceleci ve kızgınlık sergileyen tavrıyla İsviçre’den kendi konsolosunu çağırması İsrail’in Avrupa’da siyasi inzivasına sebep oldu.

İslam Şura Meclis Başkan Yardımcısı Hüccet’ül İslam vel müslimin Muhammet Hüseyin Ebu Turabi Fer 21 Nisanda kendi başkanlığında toplanan Mecliste Ahmedinejad’ın ırkçılık karşıtı Durban 2 zirvesinde konuşmasına değinerek şunları söyledi: Dört halk kuruluşu ve sultacı rejimin ambargo uyguladığı birkaç ülkenin huzurunda yapılan bu zirve dünyanın adaletsiz sistemi ile dünya topluluğunun karşılaşmasıdır.

Ebu Turabi Fer: Medyanın zirveyi ve İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ahmedinejad’ın zirve konuşmasını geniş ölçüde yansıtması bu zirvenin başka önemli noktalarındandır.

Ebu Turabi Fer: Bazı Amerikalı gazeteciler “Toplu kıyım” yılının eşiğinde Ahmedinejad’ı Uluslar Arası bir zirvede Siyonist rejimi sorgulayan ilk devlet adamı ve aynı zamanda Siyonist rejimin aleyhinde durmakla Ortadoğu’nun en sevilen insanı olarak ifadelendirmişlerdir.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.