HaberlerİranOrtadoğu

Düşman ahmaklık yaparsa her yerde hedef alabiliriz

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları, İran aleyhine tehditler savuran düşmanların tehditlerinin gerçekleşmesi halde onların istenilen yerde hedef alınacağını belirtti.

Devrim Muhafızları tarafından yayınlanan bildiride, ülkenin her alanda savunulmasında tam bir kararlılığa ve güce sahip olunduğu ve gerektiğinde bu gücün kullanılmasından çekinilmeyeceği ifade edildi.

Bildiride, ”Devrim Muhafızları, büyük ve küçük düşmanların (ABD ve İsrail) eyleme yönelik her türlü tehditleri ile olası ahmaklıklarına kesin ve ciddi cevap verebilecek durumda” denildi.

Tehditlerini eyleme dönüştürmemesi konusunda ABD ve İsrail’in uyarıldığı bildiride, ”Devrim Muhafızları, olası bir savaşta onların, her noktadaki çıkarlarını hedef alacak” ifadesi kullanıldı.

Bildiride, ”Devrim Muhafızları’nın, kader belirleyici savaşta düşmanları kesin bir yenilgiyle karşı karşıya bırakacağı” görüşü de savunuldu.

Bildiride, ”düşmanların ekonomik baskı, askeri tehdit, psikolojik savaş, siyasi görüş ayrılığı yaratma, fitne, kriz ve iç kargaşa çıkarma çabaları karşısında kararlılıkla durulacağı” ifadesine yer verildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.