HaberlerİranOrtadoğu

Düşman bölgede fitne çıkarmak istiyor

İran savunma bakanı tuğgeneral Ahmed Vahidi, İran’ın savunma diplomasisinin, bütün ülkelerle dengeli bir şekilde ilişkileri sürdürme üzerine kurulu olduğunu söyledi. İran’ın çeşitli ülkelerdeki temsilcileriyle yaptığı görüşmede bu açıklamayı yapan İran savunma bakanı, düşmanların bütün tehdit, yaptırım ve komplolarına rağmen İran’ın içerde ve dışarıda çok güçlü bir şekilde varlığını sürdürdüğünü ve konumunun daha da güçlendiğinin altını çizdi.

İran silahlı kuvvetlerinin, deniz, kara, hava sahaları ile füze alanında çok güçlü bir konumda bulunduğunu söyleyen tuğgeneral Ahmed Vahidi, İran’ın savunma stratejisinin tamamen düşmanı caydırıcı amaçlı olduğunu belirterek, aynı zamanda İran’ın bütün ülkelerle dengeli bir diplomasiyle ilişkilerini geliştirmeye önem verdiğini belirtti.

Tuğgeneral Vahidi, İran’ın savunma alanındaki başarılı tutumunun, İran’ın dış siyasetteki önceliklerinin de güzel bir şekilde hayata geçmesine vesile olabileceğinin altını çizerek, başta Katar’da yapılan ortak güvenlik işbirliği olmak üzere bu durumun bütün bölge ülkeleriyle yapılabileceği ve bunun da, bölgesel ortak askeri işbirliğinin hayata geçmesinin mümkün olduğunu göstermesi açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

Bölgede barış ve güvenliğinin sağlanmasının tek yolunun bölge ülkelerinin bu alanda yapacakları işbirliğiyle mümkün olacağını söyleyen İran savunma bakanı, düşmanın asıl hedefinin, bölgede barış ve güvenliği ortadan kaldırmak ve bölge ülkeleri arasında ihtilaf çıkartmak suretiyle şom emellerini gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.