FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşman cepheyi genişletmek isterse sonuçlarına katlanır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Mahmud Ez-Zehhar, Hamas’ın şu ana kadar Siyonist düşmanla arasındaki savaşın alanı olarak işgal altındaki Filistin topraklarını gördüğünü söyleyerek, işgalci oyunun kurallarını değiştirerek uluslararası sahayı savaşa açmak isterse bunun sonuçlarına tamamen kendisinin katlanacağını bildirdi.

Mahmud Ez-Zehhar, bu açıklamalarını dün sabah (30 Ocak Cumartesi) Gazze’deki Ürdün Saha Hastanesi’ni ziyareti sonrası düzenlediği basın toplantısında yaptı.

Kassam komutanlarından Mahmud El-Mebhuh’un Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde bir otelde suikaste kurban gitmesine de değinen Ez-Zehhar, “İsrail bunu Filistin Kurtuluş Örgütü’yle mücadelesinde denedi ve ateşiyle yandı. Hamas’ın da nerede olursa olsun hedeflerine ulaşma gücü olduğunu biliyor. Fakat biz şu ana kadar savaş alanını ve oyunun kurallarını Filistin topraklarıyla sınırlı tutuyoruz” şeklinde konuştu.

Arap ülkelerinin de yaşananlardan ders alması gerektiğini ifade eden Ez-Zehhar, “Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer Arap ülkeleri Siyonistlerin hiçbir Arap devletinin ve hatta dünyadaki hiçbir devletin egemenliğine saygı duymadığını, çıkarlarının tüm halkların çıkarlarından önce geldiğini bilmeli” dedi.

İşlenen son cinayetin ardından Siyonist işgal devletiyle ilişkisi bulunan devletlerin bu ilişkiyi gözden geçirmesi gerektiğini vurgulayan Hamas lideri, Siyonist düşmana da her zaman ve her yerde misillemede bulunma gücüne sahip olduklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (76) içerik yüklenmiştir.