HaberlerİranOrtadoğu

Düşman Ekonomik Sorunları Bahane Ederek İran’a Baskı Uyguluyor

İran Düzeninin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı: Ülkemizdeki ekonomik sorunları, halkımıza baskı uygulamak ve İran halkının gelişmesini engellemek için kullanıyorlar, bu nedenle yetkililer bu sorunları çözmek için biran önce acil eylem planı hazırlamalıdır.

İran Düzeninin Yararını Teşhis Konseyi Ayetullah Seyyid Mahmut Şahrudi’nin başkanlığında toplandı.

Ayetullah Haşimi Şahrudi, ülkedeki en önemli konunun ülkenin ekonomik ve manevi durumu olduğunu belirtti ve daha sonra Amerika tarafından İran’a karşı başlatılan ekonomik savaşa işaret ederek şunları söyledi: Bugün ülkemizdeki ekonomik sorunları İran halkının ilerleyişini engellemek için kullanıyorlar ve bu durumda yetkililer ekonomik sorunları ve halkın diğer sorunlarını çözmek için acil eylem planı hazırlamalıdır.

Şahrudi açıklamalarının devamında, yasama ve yürütme konularında rejim politikalarına uymanın önemine işaret ederek şu ifadeleri kullandı: Konsey eylem planı doğrultusunda, uygulama garantörlüğü ciddi olarak değerlendirilmelidir.

Ayetullah Haşimi Şahrudi son olarak, ülkedeki hayati önem taşıyan politikaların bir örneği olarak ülkenin sağlık alanındaki politikalarına önem verilmesi gerektiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.