HaberlerİranOrtadoğu

Düşman İran karşısında yenilgiye uğramıştır

Tahran Cuma namazı hatibi nükleer teknolojiye kavuşmanın İran milletinin emeli olduğunu vurguladı.

Bu hafta Tahran Cuma namazını kıldıran Hüccetülislam Kazım Sıddıki, İran İslam cumhuriyetinin hiç bir şekilde nükleer enerji hakkından vazgeçmeyeceğinin altını çizdi.

Hüccetülislam Sıddıki, batının İran’ın barışçı nükleer programına karşı yürüttüğü sansasyonel propagandalara değinerek İran milletinin düşmanları medya savaşı ile İran İslam cumhuriyetine karşı koymak istiyor, ifadesini kullandı.

Tahran Cuma namazı hatibi, batılı devletlerin İran ile uzlaştıkları yalanını gündeme getirerek daha sonra da Tahran’ı yükümlülüklerini yerine getirmemekle suçladıklarını, oysa İran İslam cumhuriyetinin ta baştan beri uluslar arası yükümlülüklerine bağlı kaldığını kaydetti.

Hüccetülislam Sıddıki, düşmanlar askeri savaşta amaçlarına ulaşmadıkları gibi düşmanca komplolarında da hezimete uğrayacaktır, dedi.

7 Aralık öğrenci gününe de değinen Tahran Cuma namazı hatibi Sıddıki, İranlı öğrencilerin emperyalizm karşıtı duruşunu takdir ederek öğrencilerin uyanık davranması sayesinde düşmanların komplolarının etkisiz hale getirildiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.