FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşman kendisini hiçbir zaman rahat hissetmeyecek

Milletvekili Muşir El-Mısri, Siyonist asker Şalit’i esir alan gruplara yapılan bütün baskı, tehdit ve şantajların başarısızlıkla sonuçlandığını ve Hamas hareketini daha önceki şartlar konusunda geri adım atmaya götürmediğini belirterek, Filistinlileri öldürmek içi pusuda iken esir alınan Siyonist asker Şalit’in hayatının işgal zindanlarında bulunan 8 bin Filistinli esirin hayatından daha değerli olmadığını söyledi.

El-Mısri bugün (20 Nisan Salı) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Ömürlerinin en değerli dönemlerini parmaklıklar arasında geçiren, her türlü zulüm ve işkenceye maruz kalan kahraman esirlerimizi kurtarmak için bütün seçenekler önümüzde duruyor. Siyonist zindanlardaki esirler özgürlük havasını teneffüs etmeden Filistin halkı rahat etmeyeceği gibi, işgal rejimi de hiçbir zaman güven ve huzur ortamı görmeyecektir.”

Şalit’i serbest bırakmanın bedelinin belli olduğunu söyleyen el-Mısri sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlar direniş gruplarının duyurdukları şartlardır. Düşmanın bunu kabul etmekten başka seçeneği yoktur. Siyonist terör devleti irademizi kırmak, Şalit’i karşılıksız bırakmamız ve teslim olmamız için her türlü seçeneğe başvurmuştur. Bunun için tehditler savurmuş, baskı yapmış, yaptırmış ve savaş bile başlatmıştır. Bizim hayatımız esirlerin hayatından daha iyi değildir. Yapılan tehditler bizi yıldıramayacak ve geri adım attıramayacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.