HaberlerİranOrtadoğu

Düşman komplolarını önlemek İran’ı bölgesel güce dönüştürür

İran’ın askeri alandaki iktidarı güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizen İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, düşman komplolarını önlemek İran İslam Cumhuriyetini bölgesel güce dönüştüreceğini ifade etti.

Fars Körfezi Günü dolaysıyla İran’ın güney şehri Buşehr’de düzenlenen törende konuşma yapan İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, dini ve milli iktidarın yanıda bölgesel iktidarın gerekli olduğunu söyledi.

Mihmanperest, “Düşman komplolarının bölgede sonuca varmasına izin vermemeliyiz”diyerek, düşman komplolarını önlemek İran İslam Cumhuriyetini bölgesel güce dönüştüreceğini ifade etti.

Savunma alanında da İran’ın iktidarı güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizen İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Fars Körfezi’deki istikrar ve güvenliğin önemini anlattı.

Ramin Mihmanperest, en iyi iktidar döneminde olan İran İslam Cumhuriyetiyle karşı karşıya gelmek isteyen ve bunun için planlar yapan ülkelerin İran ile teamül etmek zorunda kalacaklarını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (13) içerik yüklenmiştir.