FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşman kovuluncaya kadar direniş sürecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistin toprakları üzerinde işgal var oldukça direnişin de devam edeceğini bir kez daha yineleyerek, cinayetlerle katliamların Hamas hareketini cihad yolunu sürdürmekten alıkoyamayacağını ifade etti.

Hamas bugün (26 Nisan Pazartesi) Filistin halkına hitaben bir mesaj yayınladı. “Bugün İsra ve Mirac topraklarında şehit olan Kassam komutanı Ali İsmail Ali Es-Suvayti’nin kahramanlık tablosuna şahit olduk. Şehit Es-Suvayti, Beyt Avva’yı ve ardından bulunduğu evi onlarca araç ve ağır silahlarla kuşatan işgal askerleriyle tam dört saat çatıştıktan sonra şehit oldu. İşgal ordusu Kassam komutanı Es-Suvayti’yi, bulunduğu eve roket ve otomatik silahlarla saldırıp, patlayıcılarla evi havaya uçurduktan sonra ancak şehit olarak ele geçirebildi.”

Hamas yayınladığı açıklamada ayrıca cinayetten tamamıyla işgal ordusunu sorumlu tuttuğunu belirterek, Oslo takımını da düşmanı direniş mücahitlerini takip etmeye teşvik etmesinden dolayı sorumlu tuttuğunu ifade etti.

Hamas, mücahitlere ulaşmalarını engellemek için işgal güçlerine karşı göğüsleriyle kalkan olan Beyt Avva’daki Filistin halkını da tebrik ettiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.