HaberlerİranOrtadoğu

Düşman yediği darbelerden ötürü derin kin beslemektedir

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney’in Yüksek Askeri Danışmanı, İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri gücünü halktan aldığını ifade ederek, “Düşman, halk ve silahlı kuvvetleri arasında tefrika yaratmak peşindedir”dedi.

İsfahan’da düzenlenen bir törende konuşma yapan Tümgeneral Seyyid Yahya Safavi, 10. Cumhurbaşkanılığı seçimlerin devrimden sonra en iyi seçimler olduğunu hatırlatarak, dünyayı hayrete düşürdüğünü söyledi.

Seçimlerden sonra meydana gelen karışıklıklara işaret eden ve bu bağlamdaki Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi’nin sözlerine atıfta bulunan Tümgeneral Safavi, kargaşa yaratanları “güç peşinde olanlar”, münafıklar ve düzeni yıkmak isteyenler” ve “bilgisizce güç peşinde olanlar ve münafıkların oyununa gelenler” olmak üzere üçe gruba ayırdı.

Konuşmasının devamında ABD, batılı ülkeler ve Siyonist rejiminin sabotajcılara verdikleri desteğin nedenlerini anlatan Tümgeneral Safavi, “Bunlar son kaç yıldan beri İran milletinden büyük darbe yemişlerdir”dedi.

Tümgeneral Safavi, Gazze ve Lübnan halkıyla savaşta yenilen Siyonist rejimi İran milletine yönelik derin kin beslediğini söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi’nin Yüksek Danışmanı, İran’ın, son yıllarda ekonomik ve teknoloji alanlarda elde ettiği başarılara işaret ederek, İran İslam Cumhuriyeti’nin istikrarı, askleri ve politika gücü son kaç yıldan beri daha da arttığının altını çizdi.

Tümgeneral Seyyid Yahya Safavi, İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri gücünü halktan aldığını ifade ederek, “Düşman, halk ve silahlı kuvvetler arasında tefrika yaratmak peşindedir”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.