HaberlerİranOrtadoğu

Düşmanı vahdeti bozmak için çalışmalar yapıyor

İran İstihbarat Bakanlığı Anti Casusluk Bürosu Başkanı, düşmanların istihbari ve yumuşak savaşının velayet-i fakihi hedef aldığını ve ayrıca nizam aleyhinde etnik ve mezhebi azınlıkları kışkırtmaya çalıştığını belirtti.

Kum Dini İlimler Merkezinde konuşan İstihbarat Bakanlığı yetkilisi, Amerika ve batının İslami nizamın her türlü tehdide karşı gücünü velayet-i fakihten aldığının bilincinde olduğunu ve bu yüzden yumuşak savaşında ve özellikle seçimlerden sonraki süreçte bu konumu hedef aldığını kaydetti.

Söz konusu yetkili ayrıca düşmanların bir başka planının da nizamın önde gelen yetkilileri ve siyaset adamları arasında ihtilaf çıkarmak olduğunu, fakat ilahi lütuf ve İslam inkılabı rehberinin halk tarafından sevilmesi sayesinde bu komploların etkisiz hale getirildiğini vurguladı.

Anti casusluk büro başkanı ayrıca düşmanların son yıllarda İran’daki etnik ve mezhebi azınlıkları nizam aleyhinde kışkırtma planlarına değinerek Amerikalıların seçimlerden önce fitne hareketini organize etmek için siber ortamdan azami ölçüde yararlanmaya çalıştığını hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.