HaberlerİranOrtadoğu

Düşmanın fitnelerine karşı müslümanlar uyanık olmalıdır

İran İslam cumhuriyeti nizamın maslahatını teşhis konseyi sekreteri Müslümanları, batının İslam dünyasında tefrikacı komploları karşısında uyanık olmaya çağırdı.

İran İslam cumhuriyeti nizamın maslahatını teşhis konseyi sekreteri Muhsin Rızai İran’ın güneyinde Ehli sünnet İslami ilimler medresesi talebelerine hitaben yaptığı açıklamada, Müslümanlar arasında vahdetin korunmasına vurgu yaparken, Amerika ve Siyonizm’in, tefrika silahı ile İslam dünyasını zayıflatmaya çalıştığını, Müslümanların ise vahdeti koruyarak bu komploya karşı direnmesi gerektiğini söyledi.

Rızai İslam dininin Allah tarafından insanoğluna bir model olarak belirlendiğine işaretle, Allah’ın belirlediği görev uyarınca Müslümanların davranış ve konuşma tarzları ile tüm dünya halklarına örnek oluşturmaları ve İslam dinini yaymaları gerektiğini ifade etti.

İran İslam cumhuriyeti nizamın maslahatını teşhis konseyi sekreteri Muhsin Rızai İslam temellerinin, İslam cumhuriyeti savunma ve güvenlik alanlarına girmesi sonucu İran’ın bu konuda dünyanın ilk 10 ülke arasında girmesine ve hiçbir ülkenin İran’a karşı koyacak güçte olmamasına sebep olduğunu da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (24) içerik yüklenmiştir.