HaberlerİranOrtadoğu

Düşmanın hedefi bölgede direniş hattını kırmaktır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Basın Danışmanı Ali Ekber Civanfikr ile görüşen Lübnan Dışişleri Bakanı Adnan Mansur, düşmanın hedefinin bölgede direnişi kırmak olduğunu vurgulayarak, komplolar karşısında uyanık olmak gerektiğini belirtti.

Lübnan’da gerçekleşen görüşmede Mansur “İran ile çok yakın ilişkiler içindeyiz ve İran devrimi zafer kazandığı günden beri bu ülke, bölgede gerçek konumuna kavuştu ve Arap ülkeleri üzerinde de olumlu bir etki bıraktı. İran ve Lübnan için ortak tehditler var ve Siyonist düşman tüm bölgeyi tehdit ediyor” dedi.

İran ve direniş ekseni ülkeleri arasındaki ortak yanların, Batı’nın Filistin ve Suriye’de komplo kurmak için politikalarını yoğunlaştırmasına neden olduğuna işaret eden Mansur “onlar bu yolla nihai hedef olarak İran’a darbe vurmayı amaçlıyor. Düşman, İran, Irak, Lübnan ve Filistin halkasını ve aralarındaki köprüyü yıkmak istiyor bu yüzden bu komplolar karşısında durmak gerekir” dedi.

Görüşmede Civanfikr de “İran ve Lübnan, Siyonist rejim karşısındaki direniş hattının öncüleridir ve iki ülke arasında temaslar, çok büyük önem taşıyor. İran ve Lübnan bölgenin hassas şartlarını dikkate alarak ortak iş birliği ile menfaatlerini sağlamalı” dedi.

Ekonomi ve askeri cephesinde kendilerine komplo kuran düşmanların olduğunu vurgulayan Civanfikr “biz ortak iş birliği ve sağduyuyla tüm bu komplolarla mücadele etmeliyiz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.