HaberlerİranOrtadoğu

Düşmanın hedefi bölgeye sulta kurmaktır

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, yabancıların bölgede askeri varlıklarıyla, bölge üzerinde sulta kurmak istediklerini söyledi.

Ahvaz’a düzenlediği ziyaretinde bölgeyle ilgili düşmanların oynadıkları oyunlara temas eden Ahmedinejad, uluslar arası emperyalizmin, başta insan hakları olmak üzere, nükleer silah ve terörle mücadele gibi bahanelerinin tamamen yalan olduğunu belirterek, bu gibi kavramları sürekli gündeme getirmekle, Ortadoğu bölgesinde kontrolü ellerine geçirmek istediklerini söyledi.

Ahmedinejad, Filistin meselesi, Irak ve Afganistan’ın işgali ve Yemen çatışmaları gibi bölgesel gelişmelere temas ederek, insanlık düşmanı ve uluslar arası emperyalizmin, geçmişten beri Ortadoğu bölgesinde sulta kurmak gibi şom emellerinin bulunduğunu herkesin bildiğini hatırlatarak, zira bu bölgenin dünyanın geleceğini belirleyen çok önemli bir coğrafyada bulunduğunu söyledi.

Yemen meselesine de temas eden Ahmedinejad, bu meselenin Amerika, İngiltere ve siyonistlerin ortak bir komplosu olduklarını söyleyerek, onların Yemen’i bahane ederek bölge üzerinde sulta kurmak arzusunda olduklarını söyledi.

Ahmedinejad, emperyalistlerin ve siyonistlerin bugün çıkmaza girdiklerini de hatırlatarak, onların insan hakları ve nükleer meseleyle ilgili düşüncelerinin ve açıklamalarının da yalandan ibaret olduğunu dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.