HaberlerİranOrtadoğu

Düşmanın komploları İran halkını durduramaz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün sabah saatlerinde ülkenin güneyinde yer alan Buşehr eyaletine ziyarette bulundu.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün sabah saatlerinde ülkenin güneyinde yer alan Buşehr eyaletine gitti.

Cumhurbaşkanı Ruhani, Buşehr’e bağlı Aseluye’ye yaptığı ziyaret kapsamında Merjan Petrokimya Kompleksi’nin metanol projesi, Damavand Petrokimya Tesisinin birinci aşaması projesi ve Pardis Petrokimya Tesisinin üçüncü aşaması projesinin resmi açılış törenine katıldı.

Tören sırasında Buşehr halkına hitap eden Ruhani, bugün yabancıların komplolarına karşı yeni bir aşamaya girildiğini belirterek, şunları konuştu: İslam Devrimi zaferine engel olmaya çalışanlar başarısız oldular. 8 yıllık “Kutsal Savunma” savaşında bizi mağlup etmek isteyenler başarısız oldular. Onlar bugün ise büyük İran halkına yönelik yeni projeler başlattılar. İran milletinin gelişmesi ve ilerlemesinin engellemesi mümkün değildir.

Ruhani, vatandaşların yeni sorunlarla karşı karşıya kaldığını iyi bildiklerini dile getirerek, “Fakat düşmanın planladığı amaçlarına ulaşmayacağı gerçeği de bize güneş gibi net ve açıktır” ifadesini kullandı.

Kötü niyetlilerin hayal kırıklığına uğratılacağını söyleyen Ruhani, şöyle devam etti: Onlar bizi 40 yıl öncesine geri götürmek istiyorlar. Bizlere “Bağımsızlık konusunda yanlış yaptık. Sizi ülkeden kovduğumuz için hata yaptık, bugün bölgede etkili olma çabalarımız da yanlıştı” deditmek istiyorlar. Düşmanın böyle bir hayali asla gerçekleşmeyecek. Tüm sorunları aşacağız.

Cumhurbaşkanı Ruhani, “Ekonomik savaşta petrol, doğalgaz ve petrokimya sektörleri düşmanların yaptırımlarıyla mücadelenin ön saflarında yer almaktadır” değerlendirmesini yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (17) içerik yüklenmiştir.