HaberlerİranOrtadoğu

Düşmanın komplolarına karşı vahdet zaruridir

Tahran Cuma hatibi Ayetullah Muhammed İmami Kaşani Tahran 3’lü bildirisini İran İslam Cumhuriyeti, Türkiye ve Brezilya’nın olumlu bir adımı olarak değerlendirdi.

Dün Tahran’da Cuma namazını kıldıran Ayetullah İmami Kaşanı 17 mayıs tarihinde Tahran’da İran İslam Cumhuriyeti, Türkiye ve Brezilya dışişleri bakanları tarafından imzalanan 10 maddelik Tahran bildirisine işaretle, bildirinin bir çok ülke ve uluslar arası kurum tarafından destek görmesine rağmen bazı zorba güçlerin İran’a karşı yeni yaptırımların uygulanmasına çalıştıklarını belirtti.

Tahran Cuma hatibi sözlerinin devamında İran İslam Cumhuriyeti kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin (ra) elem dolu vefatının yıl dönümünün yaklaştığına değinerek, İmam Humeyni’nin bazı öğütleri ve değerli sözlerine binaen düşmanın komplolarına karşı koymak için vahdetin zaruri olduğunu ifade etti.

Ayetullah İmami Kaşani ayrıca İmam Humeyni’nin liderliğinde gerçekleşen İslam İnkılabı zaferinin bereketlerini açıklarken, İmam Humeyni’nin gelmesi ile birlikte İslam dininin ilmi medreseler ve kütüphaneleri aşarak doruğa ulaştığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.