FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşmanın saldırılarına misilleme yapılacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, işgal askerlerinin Batı Yaka’daki Filistin halkına karşı saldırılarını artırmasının işgalcilerin düşmanca tutumlarını yansıttığını belirterek, Filistin halkına uzanan ellerin kırılması ve Filistin halkının himaye edilmesi için direnişin serbest bırakılması gerektiğini ifade etti.

Son gelişmeler üzerine dün akşam (12 Şubat Cuma) bir demeç veren Hamas sözcüsü Dr. Ebu Zuhri şöyle dedi: “Batı Yaka’da olup bitenler; özellikle de son günlerde işgal altındaki Kudüs’te Şu’fat Mülteci Kampı’nda sürdürülen kuşatma, El-Halil şehrinde yapılan baskın, güpegündüz işlenen cinayetler ve Batı Yaka’nın diğer şehirlerinde sürdürülen saldırılar işgalcilerin düşmanlıklarını ve barış konusundaki yalanlarını ortaya koyuyor”.

Siyonistlerin bu saldırılarla işgal devletiyle barış yapma serabının arkasında koşan Ramallah takımına da bir mesaj verdiklerini söyleyen Ebu Zuhri, düşmana karşı durmak için sürdürülen barış görüşmelerinin kesilmesi ve Filistin saflarının birleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ebu Zuhri sözlerini şöyle sürdürdü: “Hamas Hareketi olarak şunu ifade ediyoruz: Siyonist işgal askerlerinin bu tecavüzlerine karşılık vermek için direnişin önündeki engellerin kaldırılması gerekir. Ramallah takımından direnişin elini çözmelerini istiyoruz. Çünkü direniş mücahitlerini takip edip tutuklamaları ve ellerini kollarını bağlamaları sadece düşmana hizmet ediyor ve düşmanın daha fazla saldırıda bulunmasının önünü açıyorlar”.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.