Haberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

Düşmanın tüm tehditlerine her alanda hazır olmalıyız

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslam inkılabı muhafızlar ordusunun manevi yapısının, bu halkçı ve inkılabçı kurumun son 30 yılda tüm alanlarda esnek ve takdire şayan icraatının temel etkeni olduğunu belirtti.

İmam Hüseyin’in (sa) kutlu veladet yıl dönümü ve Muhafızlar günü olan 3 şaban dolayısıyla İslam inkılabı muhafızlar ordusu üst düzey komutanlarını kabul eden Rehber İmam Ali Hamaney, muhafızlar ordusunun şekillenme sürecine temas ederek bu kutsal kurumun camiler, okullar ve üniversitelerin kalbinden ve kendiliğinden ve yine halkın gönülleri ve evlerinden ortaya çıkan bir kurum olduğunu belirterek muhafızlar ordusu zamanın gerekleri icabı şekillendiğini ve her yerde ve her alanda inkılap ve ülkenin gereksinimlerine karşılık verdiğini vurguladı.

İran silahlı kuvvetler başkumandanı Rehber İmam Ali Hamaney, iç ve dış arenalarda önemli gerçekleri beyan ederek tüm yetkililerin son 31 yılda olduğu gibi bugün de her türlü şartlara karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini ve hiç kuşkusuz büyük İran milleti ve İslam cumhuriyeti geçmişte olduğu gibi zafer elde edeceğinin altını çizdi.

Amerikalı yetkililerin İran’ın tutumunu değiştirmek için çaba harcamaları gerektiği ile ilgili sözlerini hatırlatan Rehber İmam Ali Hamaney, bu sözlerin anlamı aslında İslam inkılabını izlediği yörüngeden saptırmak olduğunu kaydetti.

Rehber İmam Ali Hamaney, Amerika’nın plan ve programlarının genellikle siyasi amaçlı olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: Geçen yıl çıkarılan fitnede Amerikalılar hemen arenanın ortasına koştu ve büyük bir zevk ve sevinçle ve açık bir şekilde fitnenin sorumluluğu gerçekten boyunları üzerinde bulunan kimseleri destekledi, ancak milletin uyanıklılığı ve direnişi onları hezimete uğrattı.

Amerika’nın Irak, Afganistan, Lübnan ve Filistin’de başarısız olduğunu Rehber İmam Ali Hamaney, Amerika onca iddiası ve siyonist rejimle birlikteliğine karşın Gazze şeridinde Hamas hareketini devirmekten aciz kaldı ki bu da, inkar edilemeyecek bir gerçeği, yani Washington’un artan zaafını ortaya koydu, şeklinde konuştu.

Rehber İmam Ali Hamaney, İran aleyhinde çıkarılan illegal yaptırım kararnamesine ve bu kararnameye paralel olarak batılı yetkililerin görecede renkli ve ara sıra tehditvari sözlerine değinerek konuşmasını şöyle sürdürdü: Onlar öyle konuşuyor ki bizler bu tehditlerin ardında bir tehlike olduğunu düşünelim. Tabi bu tehditler ister içi boş, ister gerçek tehditler olsun, kuşkusuz bizler İslam inkılabını, aziz milletimizi ve onurlu İran’ı korumak için her türlü şartlara hazırlıklı olmalıyız.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.