FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşmanla görüşme Arapların acziyetini göstermiştir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin siyasi danışmanı Dr. Yusuf Rezka, Arap Takip Komisyonunun Ramallah yönetim ile işgal yönetimi arasında görüşmelerin yeniden başlaması kararının Arap tarafının acziyetini yansıttığını söyledi.

Dr. Rezka konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Arapların aldığı bu karar, Ramallah yönetimiyle Arap ülkelerinin yaşadığı zaafı ve acziyeti yansıtıyor. Arapların aldığı bu karar kesinlikle Filistin davasının yararına değil ve bu davaya artı bir şey kazandırmayacaktır. Siyonistlerin her türlü kırmızı çizgiyi aştığı ve mukaddes mekânlara karşı da barbarlığı sürdürdüğü bir süreçte Arapların aldığı bu karar düşmana hizmet etmekten başka bir şeye yaramayacaktır.”

Siyonistler işgal altındaki topraklarda gaspçı Yahudiler için hızla yerleşim birimleri inşa ederken, Kudüs’ü Yahudileştirmek ve buradaki İslami izleri silmek için yoğun çaba harcarken, Kudüs’ü yıkmak için altında tüneller kazmaya devam ederken; Arap ülkelerinin görüşmelerin yeniden başlaması için aldıkları bu karar Filistin halkıyla Filistin davasından ziyade Siyonistlerin çıkarlarını gözettiklerini gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.