FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşmanla görüşmek düşmanın cinayetlerini örtmektir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) başkanlık süresi bir yıldan beri bitmiş olan Ramallah Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın düşmanla görüşmelere yeniden başlamasının daha önce yaptığı açıklamalarla çeliştiğini belirterek, böyle bir adımın Kudüs’ü Yahudileştirmek ve Mescidi Aksa’yı yıkmak için gece gündüz çalışan Siyonistlerin kirli planlarını örtmek anlamına geldiğini ifade etti.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum bugün (28 Ocak Perşembe) yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Abbas ve takımının yeniden düşmanla barış masasına oturmaları çok tehlikeli bir adım olacak. Çünkü bu geri adım atma anlamına gelecek. Böyle bir adımın Filistin davasına ve Filistin halkının haklarına büyük zararları olacak. Aynı şeklide böyle bir görüşme düşmanın Kudüs’ü Yahudileştirme, Mescidi Aksa’yı yıkma ve Gazze kuşatmasını sürdürme planlarını kamufle edecek ve Filistin halkına karşı sürdürdüğü cinayetleri gizleyecek.”

Hamas sözcüsü, Abbas ve takımından ABD ve Siyonistlerin başını çektiği tehlikelere karşı koymak için ulusal projenin ve buna bağlı iç barışın gerçekleşmesi için ortamı hazırlamalarını, Filistin evinin içini düzenlemelerini ve Filistin’de iç cepheyi güçlendirmelerini istedi.
Abbas’ın görüşmelere dönmesinin düşmanı şirin göstermekten başka bir şeye yaramayacağını belirten Burhum, Abbas’tan önceliği Filistin işgal devletiyle ilişkilere değil Filistin içi ilişkilere vermesi gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.