FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşmanla görüşmek şartlarını kabul etmektir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan temsilcisi Usame Hamdan, Arap Takip Kurulunun işgal yönetimiyle görüşmelerde bulunmak üzere Ramallah yönetimine yetki vermesinin, Siyonist işgal yönetimin şartlarına boyun eğmek ve terör devleti lehine taviz vermeye siyasi bir kılıf bulmak anlamına geldiğini ifade etti.

Usame Hamdan bugün (04 Mart Perşembe) yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Arapların dolaylı da olsa düşmanla görüşmelerin başlamasını istemelerinden üzüntü duyuyoruz. Kanaatimce görüşmeler için taraflara yeni bir fırsatın verilmesi işgal devletinin şimdiye kadar dayattığı şartları kabul etmek anlamına geliyor. Ama tüm bunlara rağmen Arapların oluşturacağı örtü işgalin karşısında geri adım atan Abbas’ın skandallarını örtmeye yetmeyecektir.”

Düşmanla görüşme kapısının açılmasının aynı zamanda Arap barış girişimine de bir darbe olduğunu söyleyen Hamdan şöyle dedi: “Arapların Mahmud Abbas’a siyasi olarak bir örtü oluşturma ve onu kamufle etme girişimi aslında, Arap barış girişiminden geri adım atma ve ona darbe yapma anlamına da geliyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.