FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşmanla işbirliği yapan yönetime ihtiyacımız yok

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden milletvekili Yahla Musa el-Abadise, Siyonist işgal güçlerinin bugün Gazze ve Nablus’ta işlediği cinayetlere karşı direniş gruplarının misillemede bulunma hakkına sahip olduğunu belirterek, bu cinayetlerin düşmanın Filistin halkına karşı sürdürdüğü katliam zincirinin devamı niteliğinde olduğunu ifade etti.

Milletvekili Abadise bugün (26 Aralık Cumartesi) yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Siyonistlerin Filistin halkına karşı cinayetleri hiç durmadı, durmayacaktır. Bizler ise halkımızı savunma pozisyonundayız. Direniş güçleri yapılan cinayetlere karşılık verme hakkına sahiptir”.

Hamas lideri, “Nablus’taki cinayetler, Fetih’in başını soktuğu kumun içinden çıkarıp düşmanla sürdürdüğü iş birliğe son vermesi ve direniş safına yeniden dönmesi için çok önemli bir uyarıdır. Filistin halkının Batı Yaka’da düşmanla işbirliği yapan ve onunla koordineli çalışan bir yönetime ihtiyacı yoktur” şeklinde konuştu.
Siyonist işgal güçleri bugün Nablus ve Gazze’de yaptıkları operasyonlarda üçü El-Aksâ Şehitleri Tugayları üyesi 6 Filistinli vatandaşı katletti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.