Haberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

Düşmanla mücadele için vahdet şarttır

İran’ın büyük alimlerinden Ayetullah Subhani, dünya müslümanlarının düşman komplolarına karşı koymak için vahdet içinde olmalarının şart olduğunu açıkladı.

İslam dünyasının önde gelen alimlerinden Ayetullah Cafer Subhani, İslam peygamberi – sav – ve pak torunu imam Cafer Sadık’ın – sa – veladet yıldönümleri dolaysıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada bu mübarek bayramı tüm müslümanlara kutladı.

Allah Resulü’nün – sav – risaleti döneminde büyük zorluklarla mücadele ettiğini hatırlatan Ayetullah Subhani, bu zorlukların İslam Peygamberi’nin – sav –, babaların kız evlatlarını diri diri gömdüğü bedevi bir toplumda risalet görevi için seçilmesinden kaynaklandığını kaydetti.

Günümüzde kendini ehli kitap bilen batının İslam düşmanları ile elele İslam dini ve İran İslam cumhuriyetini yok etme azminde olduğunu kaydeden Ayetullah Subhani, yine günümüzde bazı hristiyan ve yahudi örgütlerin ve kendini İslam’a bağlı olduğunu ileri süren Vahabiler adında bir örgütün İslam’a darbe indirmek için birlik olduğunu, bu şartlarda düşmanların komplolarına karşı koymak için müslümanların vahdetinin zaruri olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 22 Ocak 2020 (1) içerik yüklenmiştir.