FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşmanla müzakere cinayetlerine teşvik demektir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), düşmanla doğrudan müzakerelerde bulunmanın daha fazla cinayet işlemesine zemin hazırlayacağını ifade etti.

Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri bugün (15Ağustos Pazar) yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi: “Düşmanla doğrudan görüşmelerde bulunmak Filistin davası açısından tam bir felakettir. Böyle bir şey, uluslararası kurumlar tarafından sıkıştırılan işgal rejimi için tam bir cankurtaran simidi olacaktır.”

Ortadoğu Dörtlüsü’nün görüşmelerin başlamasıyla ilgili yapacağı açıklamaya da değinen Ebu Zuhri şöyle dedi: “Bu açıklama, düşmanla görüşmelerde bulunması için Abbas ve yönetimine uluslararası bir şemsiye olacaktır. Böyle bir eylem, Abbas’ı İslam âleminde düşebileceği zor durumdan kurtarmayı amaçlıyor.”

Ortadoğu Dörtlüsü’nün yayınlayacağı açıklamanın boşuna olacağını ifade eden Ebu Zuhri, işgal rejiminin şimdiye kadar hiçbir uluslararası sözleşme, anlaşma ve hukuku tanımadığını söyledi.

Hamas sözcüsü Ebu Zuhri devamla, işgal devletinin Filistin halkına ve mukaddesatına yönelik saldırılarını sürdürdüğü bu süreçte Fetih’in müzakere için nefes tüketmesini şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (16) içerik yüklenmiştir.