FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşmanla müzakere eden Abbas iç barış kapısını kapattı

Filistin Meclisi Başkanı Dr. Aziz Duveyk, başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın düşmanla müzakerelerde bulunmayı kabul etmekle Filistin iç barışı dosyasını tamamıyla kapatmış olduğunu ifade etti.

Dr. Duveyk yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Abbas yönetimiyle işgal rejimi arasında müzakereleri başlatan ve Irak’tan çekildiğini ilan eden Obama Yönetimi, Kongre seçimlerinde demokratlara destek sağlamak için bunu yapıyor”.

Filistin Meclisi Başkanı Dr. Duveyk, müzakereci Filistin heyetinin hiçbir şekilde taviz vermeyen Siyonist hükümetle bir neticeye varmasının uzak bir ihtimal olduğunu sözlerine ekledi.

Dr. Duveyk, müzakerelere girmenin, işgal rejiminin Filistin halkına karşı uyguladığı ambargo ve ırkçı tutumu daha ileri boyuta taşımak için oluşturduğu hayalin bir parçası olduğunu ifade etti.

Şimdiye kadar düşmanın bir dediğini iki etmeyen ve onu memnun etmek için elinden geleni yapmaktan kaçınmayan Abbas ve görüşmeci takımının Filistin halkına, davasına ve Kudüs’e ilişkin dengeli bir politika izlemeleri neredeyse imkansız görünüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.