FilistinHaberlerOrtadoğu

Düşmanla müzakere Filistin davasını tasfiye girişimidir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Washington’da yapılan zirvenin ve düşmanla müzakerelerin büyük bir tehlike arz ettiğini belirtti. Hamas, bu zirve ve müzakerelerin Batı Yaka’da yerleşim birimlerini artırarak Filistin davasını tasfiye etmek, işgal devletinin Yahudiliğini kabul ettirerek Filistinli mültecilerin dönüş hakkını yok saymak ve Kudüs’ü Yahudileştirmek isteyen işgal rejimiyle Amerika idaresinin taleplerini kabul etmekten başka bir şey olmadığını belirtti.

Hamas’tan bugün yapılan açıklamada özetle şunlar ifade edildi: “Hamas hareketi, Kongre seçimleri öncesi büyük bir hamle yapan Obama’nın yıldızını parlatacak, işgal rejiminin cinayetlerine örtü sağlayacak, yerleşim birimi inşaatlarını ve Kudüs’ü Yahudileştirme politikalarını meşrulaştıracak, işgal rejiminin yalnızlığını ortadan kaldıracak, Gazze savaşıyla Özgürlük Filosuna saldırmasının ardından onun terörist yüzünü güzel gösterecek böylesi müzakereleri asla kabul etmeyecektir.”

Yerleşim birimi inşaatlarının hızla devam ettiği, Kudüs ve Batı Yaka’daki vatandaşların sürgün edildiği bir süreçte yapılacak müzakerelerin düşmana hizmet etmekten başka bir şeye yaramayacağına vurgu yapan Hamas, bu görüşmelerin ve görüşmelerde alınacak kararların Filistin halkını bağlamayacağını dile getirdi.

Abbas, Feyyad ve onların temsil ettiği yönetimi de eleştiren Hamas ayrıca şunları ifade etti: “Batı Yaka’da gayri meşru bir şekilde yönetimde bulunan Abbas, Feyyad ve onlarla birlikte hareket edenler Filistin halkını temsil etmiyorlar. Bunlar sadece kendilerini temsil ediyorlar.”

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.