HaberlerİranOrtadoğu

Düşmanlar huzursuzluk çıkarmak istiyor

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney’in başdanışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi düşmanların, ülkede, güvensizlik ortamı oluşturmak ve kaos çıkarmak istediğini söyledi.

Düşmanların toplumda güvensizlik ortamı oluşturmayı hedeflediğini belirten Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, doğru ile yalanı birbirine karıştırarak, toplumda bir bilgi kirliği havası oluşturmak, bu yolla fitne ve ihtilaf ile kaos çıkarmak istendiğini belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney’in danışmanı Rahim Safevi açıklamasında, düşmanların toplumu psikolojik savaş yolu ile küçük meseleleri büyüterek ve yalanlarla, Psikolojik manipülasyonlarla, toplumdaki güven bunalımı oluşturulmak ve kaos oluşturmak suretiyle de ülkede huzursuz ve güvensiz bir ortam oluşturulmak istendiğini söyledi.

Yahya Rahim Safevi, Amerika’nın asker sayısını arttırarak bölgedeki bir takım hedeflerini gerçekleştirmek istediğine de işaretle ” ABD’nin Afganistan’da asker sayısını arttırmasının arkasındaki nedenlerden biri, Pakistan ve Afganistan üzerinden orta Asya’yı kontrol etmek olduğunu” söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.