HaberlerİranOrtadoğu

Düşmanlar seçim sonuçlarına gölge düşürmek istedi

İran hükümet sözcüsü, Gulam Hüseyin İlham, “İran halkının 12 Haziran seçimlerine geniş bir katılım göstererek, bir kez daha, rahmetli imam Humeyni’ye bağlılıklarını bildirirek, İslam inkılabı ve değerlerine ve islami yönetime oy verdiklerini bütün dünyaya göstermişlerdir” diye konuştu.

İran hükümet sözcüsü Gulam Hüseyin İlham önceki gün Kum kenti medrese talebelerinden bir gruba hitaben yaptığı konuşmasında “İran halkı geniş bir katılım göstermiştir. 40 milyon kişilik büyük bir kitle sandık başına giderek, İslam inkılabı tarihine altın harflerle yazdırmıştır” dedi.

Düşmanların seçim sonuçlarını ve geniş katılıma gölge düşürmek istediğini belirten Gulam Hüseyin İlham, düşmanlar, sürekli olarak, İmam Humeyni”nin düşüncesinin yeniden canlanması ve hayat bulmasından korkmuşlardır. Çünkü bu hükümet, ısrarla, İmam Humeyni”nin düşüncesinin yeniden ihya edilmesini istemektedir. Düşmanlarda buna karşı çıkmaktadırlar diye konuştu.

İran hükümet sözcüsü açıklamasında, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad başkanlığındaki hükümetin, toplumda İslami değerlerinden yeniden ihyası için bütün imkânlarıyla çalıştığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (18) içerik yüklenmiştir.