HaberlerİranOrtadoğu

Düşmanlar, Şii-Sünni vahdetini baltalamak istiyor

Çabahar Milletvekili Yakup Cedgal, küresel istikbarın terör eylemleri düzenleyerek Şii Sünni vahdetini hedef aldığını vurguladı.

İran’ın Çabahar kentinde düzenlenen hain terör saldırılarını değerlendiren Cedgal, bir kez daha büyük şeytan Amerika’nın yandaşlarının, İranlı masum vatandaşların kanını akıttıklarını ve İran’ın Şii Müslümanlarını kışkırtmak için insanlıkdışı iğrenç bir oyuna başvurduklarını belirtti.

Cedgal, aldığı bilgiye göre söz konusu terör saldırılarında 40 kişinin şehit düştüğünü ve 60 kişinin de yaralandığını belirtti.

Hain terör saldırılarını kınayan Cedgal, düşmanlara Sistan Bulucistan halkı arasında tefrika çıkarma çabalarının boşa çıkacağını söylemek istediğini vurguladı.

Cedgal, düşmanlar için Şii Sünni, hiç bir önemi olmadığını ve İran milleti ve İslam’ı hedef aldıklarının anlaşıldığını sözlerine ekledi.

Çabahar’da düzenlenen terör saldırılarından bir kaç saat sonra CIA ve Mossad tarafından desteklendiği bilinen ve Vahabi dolarları ile beslenen Cundullah adlı terör örgütü, Çabahar kentinde düzenlenen intihar eylemlerinin sorumluluğunu üstlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.