HaberlerOrtadoğuSuriye

Düşmanlar Suriye’de yaşanan krizi derinleştirmeye çalışıyorlar

Suriye Halk İradesi Partisi Meclis Sekreteri ve Değişim ve Kurtuluş Halk Cephesi Merkez Yönetim Üyesi Kadri Cemil; ülkede yaşanan olayların iç sebeplerden kaynaklanmadığına dikkat çekerek bütün bu olayların ABD, NATO’ya bağlı devletler ve İsrail’in çizdiği proje çerçevesinde gerçekleştiği dile getirdi.

Moskova’da Ekonomi Okulu Öğretmen ve Öğrencilerine bu gün bir seminer sunan Cemil; düşmanların , Suriye’de iç gücün dışında çözülmesi mümkün olmayan krizi derinleştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Bu süreçte Rusya’nın Suriye ile ilgili tutumunun bölgesel ve uluslararası durumların derin tahlili sonucu belirlenmiş olduğuna işaret eden Cemil; Rusya ve Çin’in BM Güvenlik Konseyinde Suriye’ye karşı alınmaya çalışılan karar tasarısıyla ilgili veto haklarını kullanmalarının uluslararası ilişkilerde yeni bir çağ açtığını kaydetti.

Suriye’de şu anda var olan yönetim ve muhalefetin herhangi bir dış müdahaleye mahal bırakmadan çözüme ulaşmaları gerektiğini belirten Cemil; Irak ve Libya’da gerçekleştirilen senaryoların tekrar etmemesi yönündeki Rusya tutumunun da Suriye’de aynı dış müdahale dışında bir çözümü desteklediğini kaydetti.

Seminere katılan öğretim görevlileri ve öğrencilerin sorularını cevaplandıran Cemil; eski ve yeni sömürgeci devletlerin bağımsız devletlere saldırarak ve savaşlar açarak kendi krizlerini çözmeye çalıştıklarını dile getirerek Batı devletlerinin uzun vadeli hedefinin Hazar denizinden Akdeniz’e kadar uzanan geniş alanda kaos ve çatışma ortamını süreklileştirmek olduğunu beyan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.