HaberlerİranOrtadoğu

Düşmanların İran’a karşı kinleri artmaktadır

İran’ın tanınmış din alimlerinden Ayetullah Nuri Hamedani İran’ın bölge ve dünya çapında gücünün artması nedeniyle, düşmanların bu ülkeye yönelik kinleri günden güne artıyor” dedi.

Ayetullah Hüseyin Nuri Hamedani, İran güvenlik güçleri haftası münasebetiyle dün öğle vikti, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutan ve yetkililerinden bir grubu kabulünde yaptığı konuşmada son gelişmeler bağlamında İslam tarihinden bir örnek verirken “Hz Peygamber Efemdimiz (sav), düşmanların İslam dini karşısına dikildikleri ta ilk günlerden itibaren onlara karşı iki direniş cephesi oluşturdu. Bunlardan biri kılıç gibi savaş alettleriyle düşmana karşı çarpışanlardan, ikincisi de, ilmi olarak düşmana karşı mücadele veren kimselerden oluşuyordu” dedi.

Ayetullah Nuri Hamedani daha sonra, İslam düzeninde bu iki cephenin güçlendirilmeleri gerektiğinin altını çizerken “Bu iki cephe birleştikleri takdirde, İslam’ı koruyabilecekler. Fakat bu cephelerin her birinde sarsılma meydana geldiği zaman, İslam’ın ilerlemesi de sarsıntıya uğrayacaktır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (78) içerik yüklenmiştir.