AfrikaHaberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

Düşmanların planlarını bozmak için müslümanlar birlik olmaya çağrıldı

El-Ezher eski vekili Şeyh Mahmud Aşur, düşmanların planlarını bozmak için müslümanları birlik olmaya çağırdı.

El-Ezher eski vekili Şeyh Mahmud Aşur, İslam ümmetinin birlik olmasının zaruri olduğunu ve düşmanların ümmet üzerindeki planlarını bozacağını vurgulayarak birlik olmanın düşmanların kalplerine bıçak gibi saplanacağını ifade etti.

Şeyh Aşur el-Alem haber kanalına yaptığı açıklamada İslam Birliği’nin bütün Müslümanların emeli olduğunu, birlik olmanın İslam düşmanlarını alçaltacağını, İslam ümmetini kuvvetleştireceğini ve düşmanların kalplerine bıçak gibi saplanacağını ifade etti.

Ayrıca konuşmasında “dinimizi zayıflatmak için fırsat kollayan İslam düşmanları her türlü vasıta ve yöntemlerle İslam ümmetinin parçalanması için çalışıyorlar. İslam ülkelerinde bir devletten diğerine geçerek bulanık sularda balık avlamaya çalışıyorlar” diye beyan etti.

Birileri İslam Birliğini dağıtmaya veya hakkını gasp etmeye çalıştığında cihad İslam ümmetinin üzerine farz olur diyerek İslam düşmanlarına karşı tek saf olmaya, İslam’ın izzetini yükseltmek için beraberce hareket etmeye davet etti. Ayrıca Şeyh Aşur, Birlik olmayı, Allah’ın bütün Müslümanlar üzerine farz kıldığını ve bütün işlerimizi birlikte yapmamız gerektiğini vurguladı.

Buna ek olarak “mezhep ve fikir ayrılıklarımıza rağmen toplu olarak ciddi bir duruş sergilememiz gerekiyor. Burada amaç Sünni’nin Şiileşmesi veya Şii’nin Sünnileşmesi değil, İslami kuvvetlerin önündeki tufanlara karşı birlik olmaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 29 Mart 2020 (25) içerik yüklenmiştir.