FilistinHaberlerOrtadoğu

Duveyk’e yapılacak saygısızlık ulusal ilişkiyi zedeler

Filistin Meclis Başkanlığı, Ramallah yönetimiyle ona bağlı güçleri Dr. Aziz Duveyk’e dokunmamaları konusunda uyararak, Duveyk’e karşı yapılacak saygısızca bir davranışın, Fetih’in demokratik söylemlerini ve siyasi ve içtimai ilkelerini ortaya koyacağını ifade etti.

Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Bahr dün (19 Kasım Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dr. Duveyk’in şahsına yapılacak herhangi bir saygısızlık, Filistinliler arasındaki ulusal ilişkiyi daha derin krizlere götürecektir. Filistin siyasi yapısını yıkıma sürükleyecektir.”

Bahr devamla, Ramallah yönetiminin artık Duveyk’in bürosuna gidip çalışmalarını yürütmesine engel olmakla yetinmediğini, kendisini zindanlara atmakla da tehdit etmeye başladığını ifade etti.

Duveyk’i tutuklama tehdidinin basit bir tehdit olmadığını belirten Bahr, “Buna karşı susup, neyse demek hiçbir zaman doğru değildir. Bu, tehdit edenlerin ne kadar alçaldıklarını gösteriyor. Böyle bir tehdit, çok ağır sonuçlar doğurabilir” şeklinde konuştu.

Mısır yönetimine ve Filistinli gruplara da seslenen Bahr, onlardan Ramallah yönetiminin tecavüzlerine ve dar hizbi hesapları için toplumu parçalamasına engel olmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.