FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Ali Mustafa Tugayları’ndan Grad füzesi saldırısı

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı durumundaki Şehid Ebu Ali Mustafa Tugayları yayınladığı bildiride, dün akşam (31 Aralık Perşembe) Netivot Yahudi yerleşim birimine atılan Grad tipi füzelerin sorumluluğunu üstlendi.

Ebu Ali Mustafa Tugayları Siyonist yerleşkeye atılan füze operasyonuyla ilgili olarak yayınladığı bildiride şunları ifade etti: “Bu operasyonu yapmakla direnişin devam ettiğini, işgal ordusunun yaptığı cinayetlerle katliamların hakkımızı geri alınca kadar direnişimizi sürdürmeye mani olamayacağını ortaya koymak için yaptık. Ebu Ali Mustafa Tugayları işgale karşı direniş seçeneğini hâlâ sürdürüyor, sürdürmeye de devam edecektir.”

Ebu Ali Mustafa Tugayları yayınladığı bildirinin devamında, direniş ve ulusal birliğin düşmanı bu topraklardan çıkarmak ve özgürlüğe kavuşmak için en kestirme yol olduğunu belirterek, işgal yönetiminin Filistin halkına karşı sürdürdüğü cinayetlere karşı durmak için bütün Filistinli gruplardan ortak bir cephe oluşturmasını istedi.

Siyonist işgal ordusu yaptığı açıklamada Netivot yerleşkesine iki füze düştüğünü doğrulamış, füzelerin can ve mal kaybına neden olmadığını iddia etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.