FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Avn: Filistin Yönetimi Güçlerinin Halka Saldırıları Sadece İşgalciye Hizmet Eder

Batı Yaka’nın Cenin şehrindeki Hamas liderlerinden Nezih Ebu Avn, Filistin Yönetimi güçlerinin Batı Yaka’da yaptıkları baskınlar ile kadın ve yaşlılara saldırmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, dün akşam Cenin’de yaşanan olaylar gibi saldırı ve ihlallerin sadece işgalciye hizmet edeceğini, Filistin Yönetimi’nin bu konuda Filistin halkıyla bu halkın celladı arasında tercih yapması gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Avn “Fetih yönetiminin uzlaşıyı hayata geçirmekten kaçınarak, Gazze’ye yaptırımlar uygulayarak, öğretmenleri zorla emekli ettirerek, Tulkerem’de yaşandığı gibi kimilerini kaçırarak ve kimilerine de saldırarak, en son Cenin’de Şeyh Mahir El-Ahras ile iki oğlunu ve iki genci daha tutuklayarak yaptığı despotluk, saldırı ve ihlaller, Fetih’in yanlış politikalarını değiştirmesi için bütün grupların baskı yapmalarını zorunlu kılıyor. Filistin Yönetimi ile Fetih hareketinin bu saldırı ve tecavüzlerle uğraşmak yerine, işgalcinin topraklarını gasp etmesinden, hayat damarlarını kesmesinden, her tarafa baskınlar yapmasından ve her tarafı Yahudileştirmesinden büyük sıkıntılar çeken Filistin halkının imdadına koşması gerekir. İşgalcinin yaptığı tutuklama ve baskılar yetiyor. Daha fazlasına bu halkın ihtiyacı yok” dedi.

Hamas lideri Filistin Yönetimi güçlerinin zulümlerine maruz kalanların genç- yaşlı, kadın-erkek demeden seslerini yükseltmelerini, yakınlarının bulundukları merkezlerin önünde eylem yapmalarını istedi.

Kapalı