FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Avn, İşgalcilerin Cinayetlerine Misillemelerin Devam Etmesini İstedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka’daki liderlerinden Nezih Ebu Avn, Kudüs İntifadası’nın devam etmesinin ve üçüncü ayına girmesinin Filistin halkının işgalcilerin güç kullanarak egemenlik kurma politikalarına cevabı olduğunu söyledi.

Nezih Ebu Avn, bugün (30 Kasım Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin halkının işgalcilerden ve Filistinlilere uyguladıkları zulümden kurtulmak istediği ifade edildi.

Filistin halkının eylemcilere ve ailelerine verdiği desteğe dikkat çeken Ebu Avn, yargısız infazların ve eylemcilerin evlerinin yıkılmasının, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınların işgalcilerin cinayetlerine misilleme olarak intifadayı sürdürme kararlılığını artırdığını belirtti.

İntifadaya katılan gençlerden Filistin halkı hedeflerine ulaşıncaya kadar intifadalarını devam ettirmelerini isteyen Ebu Avn, işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Filistinlilere tek bir karış toprak dahi devredilmeyeceği yönündeki açıklamasının gasp edilen toprakların ancak güç kullanılarak geri alınabileceğini bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Ebu Avn, Filistin halkından Netanyahu’nun açıklamalarına gerekli cevabı vermesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Nisan 2023 (1) içerik yüklenmiştir.