FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Mücahid: Saldırılar devam ettikçe düşmanla ateşkes olmaz

Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Muhammed El-Bureym “Ebu Mücahid”, Siyonist işgal ordusunun Filistin halkına karşı cinayetlere devam ettiği bir anda ateşkesten bahsetmenin mümkün olmadığını belirterek, saldırılar devam ettiği müddetçe ateşkesin sözkonusu olamayacağını söyledi.

Filistinli grupların son saldırıları değerlendirmek için dün (12 Kasım Pazartesi) yaptığı toplantıdan sonra bir açıklama yapan Ebu Mücahid, “Saldırıların ağır sonuçlarından sadece işgalci sorumludur ve kendisi buna katlanmak zorundadır. Filistin direnişi yapılan saldırılar karşısında kendi halkını savunmaya devam edecektir. Çünkü bunun için vardır. Omzuna aldığı bu sorumluluktan bedeli ne olursa olsun hiçbir zaman vazgeçmeyecektir” dedi.

İşgal rejimini Gazze’ye karşı ahmakça bir saldırıda bulunmaması konusunda uyaran Ebu Mücahid devamla şunları söyledi: “Tehditler direnişimizi asla ürkütmeyecektir. Yeni saldırılar ve saldırıları yoğunlaştırma misillemeden ve daha sert bir direnişten başka bir şeyle karşılaşmayacaktır. Başta Halk Direniş Komiteleri olmak üzere bütün direniş grupları saldırılara karşı koymaya hazırdırlar. Direniş gruplarından olası tehlikelere karşı güçlerini birleştirmelerini ve koordineli çalışmalarını istiyoruz.”

Siyonist işgal ordusunun Cumartesi günü yaptığı saldırılarda 6 kişi şehit oldu, 10’u ağır 30’dan fazla kişi de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (17) içerik yüklenmiştir.