FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Mücahit: Ateşkes için Siyonist rejimi ile hiçbir anlaşma imzalanmamış

Filistin direniş komiteleri sözcüsü, Filistinli gruplar arasında ateşkes konusunda ortak bir pozisyona varmak için istişare toplantıların süreceğini ve İsrail medyasının ateşkes ile ilgili iddialarının yalan olduğunu ifade etti.

Siyonist rejim medyası son günlerde HAMAS ile ateşkes sağlandığını duyurdu.

Ancak Filistin Direniş Komiteleri Sözcüsü Ebu Mücahit, dün yaptığı açıklamada, Kahire’de şu ana kadar konuşlan şeyin 51 günlük savaşı sonrasındaki ateşkes olduğunu ifade etti.

Ebu Mücahit ayrıca, Filistinli grupların önceliğinin ateşkes anlaşmasından önce milli barış olduğunu belirterek, Siyonist rejimin Filistinli gruplar ve de Gazze ile Batı Yaka arasında ayrılık çıkarmaya çalıştığını vurguladı.

Öte yandan, işgal altındaki Kudüs’ün kuzeyinde yer alan Nablus şehrinin batısındaki gasp edilmiş Filistin toprakları üzerinde inşa edilmiş olan Hafat Gilead Siyonist yerleşkesi yakınlarından meydana gelen araçla çarpa eyleminde bir Siyonist yerleşimcinin öldüğü belirtildi.

İşgal rejimi medya kaynakları, araçla çarpma eylemi sonucu ağır yaralanan 30 yaşlarındaki yerleşimcinin daha sonra öldüğünü duyurdular.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.