FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Naim: Yakında Görevimin Başına Döneceğim

Geçen Cuma günü kendisine yönelik suikast girişiminden hafif yaralarla kurtulan Gazze Emniyet Müdürü Tevfik Ebu Naim, bölünmüşlük halinin sona ermesi ve uzlaşının sağlanması yolunda ilerlemeye devam edeceklerini söyledi.

Kartların karışmasından en çok işgal rejiminin yararlı çıkacağını ifade eden Ebu Naim, dün akşam (27 Ekim Cumartesi) televizyonda yayınlanan mesajında, işgal rejiminin son anda kartları karıştırmasına alışkın olduklarını bildirdi.

1 Kasım’da Gazze Şeridi kapılarının El-Hamdallah hükümetine teslim edileceğini kaydeden Ebu Naim, Gazze Şeridi’nde ve Filistin’de bölünmüşlük halinin sona erdiği yeni bir hayatın başlayacağını belirtti.

Sağlık durumunun iyi olduğunu bildiren Ebu Naim, kendisini ziyarete gelen veya telefonla arayıp geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür etti.

Bu sabah hastaneden evine taburcu edildiğini bildiren Ebu Naim, yakında daha güçlü bir kararlılıkla görevinin başına döneceğini açıkladı.

Uzlaşının korunması gerektiğine işaret eden Ebu Naim, Filistin halkının ve liderlerinin uzlaşıda ısrar ettiğini dile getirdi.

Kapalı