FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Ras: “İslam Alimleri Filistin Halkını Desteklemeli”

Filistin Alimleri Birliği Başkanı Mervan Ebu Ras, Filistin’deki çatışmanın siyasi değil dini olduğunu belirterek, işgalcilerin sözde heykel ile ilgili iddialarına dikkat çekti.

İsrail’in dini esaslar üzerine kurulduğunu, bayrağının ve üzerindeki yıldızın, parlamentosunun, kentlerinin ve caddelerinin, isimlerinin buna işaret ettiğini bildirerek, “Siyasi tavırlarla buna nasıl karşı koyabiliriz?” diye sordu.

Ebu Ras, Dünya Müslüman Alimler Birliği ile Filistin Alimler Birliği’nin dün (28 Kasım Cumartesi) düzenlediği alimler buluşmasında konuştu.

İslam alimlerinin üzerinde büyük bir sorumluluk olduğunu ve Filistin halkını desteklemeleri gerektiğini ifade eden Ebu Ras, Filistin’in sadece Filistinlilere değil tüm Müslümanlara ait olduğunu belirterek Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın Filistin’de olduğunu hatırlattı.

Batı Yaka ve Kudüs halkı ile 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilere seslenen Ebu Ras, güçleri yettiğince düşmana darbe vurmalarını istedi.

Ebu Ras, Arap ve İslam ülkelerini halklarını ve liderlerini de Filistin halkına para ve silah yardımında bulunmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.