FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Redine: Şu Anda Süren Kudüs Savaşı Bölgenin Kaderini Belirleyecek

Filistin Yönetimi sözcüsü Nebil Ebu Redine, “Geçirdiğimiz süreçte Filistin davasını tehdit eden tehlikeler Filistinlilerle Arapların açık bir tutum sergilemelerini zorunlu kılıyor. Kudüs üzerinden yapılan şu anki savaş bölgenin yakın ve uzak kaderini ve yapısını etkileyecek” dedi.

Ebu Redine bugün düzenlediği basın toplantısında Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın 20 Şubat’ta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde bir konuşma yaparak, barış ve Kudüs konusundaki görüşlerini aktaracağını söyledi.

Birleşmiş Milletler tarafından yapılan açıklamada, Salı günü Filistin gündemiyle yapılacak toplantıya BM Genel Sekreteri Antonio Gutteres’in başkanlık edeceği, toplantıya Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın da iştirak edeceği duyuruldu.

İşgal altındaki Batı Yaka işgal rejiminin baskı ve zulümleri altında inlerken, Gazze 13 yıldır Siyonist rejimin ablukasıyla açık cezaevini dönüşmüş durumda.

Siyonist rejimin Gazze ablukası devam ederken, Mısır Gazze’nin dışarıya açılan tek kapısı olan Rafah Kapısı’nı kısa süreli olarak hastalarla öğrenci ve yabancı ülke vatandaşları için açıyor.

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi Filistin Yönetimi Başkanı geçen yıl Gazze halkına karşı yaptırımlar uygulamaya başladı. 

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.