İslami Davet

Ebu Şerif: Arap rejimlerinin ABD ile işbirliği Trump’ın Kudüs aleyhinde aldığı kararda etkili olmuştur

12 Aralık 2017 14:00

Filistin İslami Cihad Hareketi’nin İran temsilcisi Nasır Ebu Şerif, Arap rejimlerinin siyonist İsrail ve Amerika ile işbirliğinin, Amerikan başkanı Trump’ın Kudüs’ün ırkçı İsrail’in başkenti olduğu yönünde karar almasına neden olmuştur’ dedi.

Nasır Ebu Şerif, dün Tahran’da Kudüs’ü Destekleme Gençleri’nden bir grupla yaptığı görüşmede, ”bazı Arap rejimlerinin siyonist İsrail rejimi ile işbirliği olmasaydı Trump, kesinlikle Kudüs aleyhinde böyle bir karar alamazdı” dedi.

Nasır Ebu Şerif, Amerikan başkanının bu kararına verilecek cevap ve yolun, İslam ülkeleri, Arap ülkeleri ve bütün müslümanların vahdeti ve düşmanlara karşı birlik ve beraberlik içinde mücadelesidir’ dedi.

Nasır Ebu Şerif, Amerika’nın ırkçı İsrail’deki büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e intikal kararını Yeni Ortadoğu oluşturulması yönünde bir proje olarak nitelerken, ”bu komplo siyonist İsrail’in tüm bölgeyi ve İslami ve Hristiyan mukaddesatını kendi sultası altına alması içindir’ dedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi’nin İran temsilcisi, Filistin Milleti’ni, siyonist rejim İsrail ile mücadelede direnişin sembolü olarak nitelerken, ”Filistin, İslam ülkelerinin manevi ve siyasi desteklerine ihtiyaç duymaktadır zira Kudüs bütün İslam dünyasına aittir’ dedi.

Ebu Şerif: Arap rejimlerinin ABD ile işbirliği Trump’ın Kudüs aleyhinde aldığı kararda etkili olmuştur Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık