FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Tuayme cinayeti direnişe karşı yeni bir cinayettir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden milletvekili Muşir el-Mısri, hareketin liderlerinden Kemal Ebu Tuayme’nin katledilmesinin Ramallah yönetiminin Hamas, direniş ve Filistin halkına karşı işlediği cinayetlerden biri olduğunu ifade etti.

Ebu Tuayme’nin katledilmesi üzerine dün akşam (04 Ağustos Salı) Cibaliya’da yapılan gösteride konuşan Mısri şöyle dedi: “Bugün kuzey Gazze’ye tepkimizi ve öfkemizi ortaya koymak ve Batı Yaka’daki halkımıza Siyonistlerin piyonları olan Abbas ve Feyyad’a kendilerini teslim etmeyeceğimizi duyurmak için geldik. Sizin mücahit yavrularınızın iradesi bu hainlerin yaptıkları karşısında asla kırılmayacak. Abbas milislerinin Batı Yaka’da âlim, lider, imam, öğretmen, öğrenci ve hafızlara karşı sürdürdükleri baskı, tutuklama ve işkence Amerika ve Siyonist efendilerini hoşnut etmek içindir.”

Gösteriye telefon bağlantısıyla katılan Ebu Tuayme’nin oğlu Seyyaf Ebu Tuayme ise şöyle konuştu: “Babam şehadet yolunda Yasin, Rantisi, Şahade, Siyam ve diğer şehitlerin yolunu izledi. Babam Filistin topraklarından Mercu’z-Zuhur’a sürgün edildiğinde de şehadeti çok arzulamıştı. Fakat o zaman şehadet nasip olmadı. Ondan sonra vatanı ve halkı için çaba göstermeye devam etti.”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.