FilistinHaberlerOrtadoğu

Ebu Ubeyde: “Esirlerimize Uygulanan Muamelenin Aynısı Esirlerinize Uygulanacak”

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın devam etmesinin mevcut sükûnet haline hizmet etmeyeceğini bildirdi.

Ebu Ubeyde, işgal rejimini uyararak, Filistin direnişinin elindeki esirlere işgal zindanlarındaki esirlere uygulanan muamelenin aynısının uygulanacağını söyledi.

Ebu Ubeyde, İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın dün (21 Ağustos Pazar) akşam saatlerinde Rafah kentinde “Zafer ve Şehadet” adıyla düzenlediği askeri geçit töreninde yaptığı konuşmada, “Halkımızın da diğer halklar gibi özgürlüğe ve onuruyla yaşamaya hakkı var” dedi.

Rüzgâr ekenin fırtına biçeceğine dikkat çeken Ebu Ubeyde, dünya liderlerini de uyararak, özgürlüğe karar vermiş bir halkın karşısında durmamalarını istedi.

Rafah’taki askeri törenin 2014 yazındaki savaşta şehit olan El-Kassam Tugayları komutanları Muhammed Burhum, Muhammed Ebu Şemmale ve Raid El-Attar’ın şehadetlerinin ikinci yıldönümü, Hamas liderlerinden İsmail Ebu Şenneb’in şehadetinin 13’üncü yıldönümü ve Mescid-i Aksa’nın yakılmasının 47’nci yıldönümünde Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya bağlılık sözünün yenilenmesi vesilesiyle düzenlendiği bildirildi.

El-Kassam Tugayları’nın elinde canlı esirler olduğuna işaret eden Ebu Ubeyde, işgal rejiminin esirlere yönelik ırkçı uygulamalarının acizliğinin ve ahlaksızlığının göstergesi olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (61) içerik yüklenmiştir.