AfrikaHaberler

Ebu’l Futuh’un Oğlu: Mısır Yönetimi Babamı Öldürmeyi Amaçlıyor

Hapishanede babasını ziyaret ettikten sonra sosyal medya hesabından paylaşım yağan oğul Ebu’l Futuh, “Babasının hapishane koşullarının iyileştirilmediğini ve sağlık sorunlarından dolayı hastaneye nakledilmesi talebinin reddedildiğini” belirterek Mısır yöneticilerinin babasını öldürmeye çalıştığını belirtti.

Güçlü Mısır Partisi Lideri Abdulmünim Ebu’l Futuh, Mart ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçiminde aday olacağını açıklamıştı.

Ebu’l Futuh, Katar merkezli El Cezire televizyonuna verdiği röportajdan birgün sonra seçimlere kısa bir süre kala “Mısır’ın ulusal çıkarlarına zarar vermek maksadıyla yanlış ve yalan bilgi/haber yaymak/yayınlamak” suçlamasıyla Şubat ayı sonu tutuklanmıştı.

Kendisine isnat edilen tüm suçlamaları reddeden Ebu’l Futuh, “milleti kin ve nefrete teşvik etmediği müddetçe her platformda konuşma hakkının bulunduğunu” söyleyerek kendini savunmuştu.

Hüsnü Mübarek döneminde de hapis cezasına çarptırılan Ebu’l Futuh, Mısır devrimi sonrası 2012 yılında yapılan ilk cumhurbaşkanlığı seçiminde de Cumhurbaşkanı Adayı olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.