HaberlerIrakOrtadoğu

Edib Ahmed Barzani’nin Erbil’de ölü bulunduğu bildirildi

Irak Kürdistan Bölgesi’nin üst düzey güvenlik yetkilisi Edib Ahmed Barzani’nin ölümüyle ilgili çelişkili haberler geliyor.

Radio Neva, Kürdistan Bölgesel Ulusal Güvenlik Danışmanı Mesrur Barzani’nin yardımcısı olan Edib Ahmed Barzani’nin Erbil’de ölü bulunduğunu bildirdi.

Haberde, Edib Ahmed adlı bir güvenlik yetkilisinin cesedinin Erbil’in bir mahallesinde bulunduğu belirtildi ve boğulmuş olarak bulunan Edib Ahmed’in yanında bulunan bir kişinin ise tutuklandığı bildirildi.

Sbeiy adlı haber sitesi, isminin açıklanmasını istemeyen kaynaklardan naklen Edib Ahmed’in cesedinin adli tıbba götürüldükten saatler sonra gizlice ailesine teslim edildiğini belirtti.

KDP’ye yakın haber kaynakları ise Edib Ahmed’in ölümüyle ilgili farklı haberler yayımladı.

Edib Ahmed’in kalp krizi sonucu öldüğünü ve cesedinin kardeşi tarafından bulunduğunu belirten Xendan haber sitesi, Kürdistan Bölgesi Ulusal Güvenlik Danışmanı Mesrur Barzani’nin Edib Ahmed’in ölümüyle ilgili taziye mesajını yayımladı.

Mesrur Barzani’nin konuyla ilgili açıklamasında Edib Ahmed’in kalp durması sonucu öldüğünü belirterek Ahmed’in ailesine başsağlığı dileğinde bulunduğunu belirten Xendan, Edib Ahmed’in ölümüyle ilgili hiçbir şüpheli durumun bulunmadığını yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.