FilistinHaberlerOrtadoğu

Ehud Barak: Abbas’ın yerleşimcilerin güvenliği için yaptıklarından memnunuz

Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak, Filistin yönetimiyle görüşmelere dönmek istediklerini belirterek, Abbas yönetiminin Batı Yaka’da yerleşimcilerin güvenliğini sağlamak için ortaya koyduğu çabanın takdire şayan olduğunu söyledi.

Son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Barak, Arap dünyasındaki devrimlerin Siyonist rejimin çıkarına hizmet etmeyeceğini savundu.

İşgal radyosunun kendisiyle yaptığı röportajda Filistin yönetimiyle görüşmelere de değinen Barak “Filistin tarafıyla yeniden görüşmelere başlamamız gerekir. Bunu gerçekleştirmek istiyorsak İngiltere, Fransa, Almanya ve ABD gibi ülkelerden yardım almamız gerekir. Bazı sıkıntılara rağmen, Batı Yaka’da Yerleşimciler için güvenli bir ortam var. Bu konuda İsrail ordusu ve Şabak’ın etkisi inkar edilemese de Abbas’a bağlı güçlerin yoğun çabalarının da büyük bir etkisi var. Bu konuda Abbas yönetimine borçluyuz. O nedenle, yerleşim birimleriyle yerleşimcilerin güvenliği ve Hamas’ın Filistin sahasında söz sahibi olmaması için onlara para ulaşmasını sağlamalıyız.”

Başa dön tuşu
Bugün 27 Temmuz 2021 (32) içerik yüklenmiştir.